• خدمات رنگ پودری

  کاملترین واحد رنگ پودری در تهران

 • رنگ سمباده ایی متالیک

  کد : ۹۹۷۷/۴

 • آلومینیوم رنگی

  بزرگترین خط ورتیکال در تهران

 • مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان

  در فضایی به مساحت ۲۰۰۰۰ مترمربع

 • مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان

  در فضایی به مساحت ۲۰۰۰۰ مترمربع

 • رنگ سمباده ایی متالیک

  کد : ۹۹۷۷/۴

 • آلومینیوم رنگی

  بزرگترین خط ورتیکال در تهران

خط رنگ پودری الکترواستاتیک

ارجحیت انتخاب نوع پوشش در چیست؟

پولیشینگ آلومینیوم، آنادایزینگ آلومینیوم و خط رنگ پودری الکترواستاتیک هریک مزایای منحصر به فرد خود را دارند. بنابراین، کدام یک را باید برای پروژه ی خود انتخاب کنید؟ و چرا ممکن است یکی دیگر را در نظر بگیرید؟ معیار و ملاکها در انتخاب هریک از شیوه ها و ارجحیت یکی بر دیگری در چیست؟

هنگامی که تصمیم به اتمام کار برای تولید پروفیل های آلومینیومی خود دارید، طبیعی است که گزینه های مختلفی را در نظر بگیرید.ما در این مقاله در مورد خدمات رنگ پودری و خط رنگ پودری الکترواستاتیک صحبت خواهیم کرد.

چگونگی فرآیند رنگ پودری

خدمات رنگ پودری  به فرآیند پاشش رنگ با شارژ الکترواستاتیک (به شکل پودر) بر روی پروفیل آلومینیوم مورد نظر است. برخلاف رنگ مایع، پوشش پودری نیازی به حلال ندارد. بنابراین بسیار مهم است که سطح هر پروفیل آلومینیوم به درستی از قبل آماده شود، بنابراین خط رنگ پودری الکترواستاتیک را می توان طی مراحلی به شرح زیر انجام داد:

 • مرحله آماده سازی

 • پاچش رنگ

 • مرحله پخت

مرحله آماده سازی

فرآیند آماده سازی پیش از انجام کار شامل از بین بردن گرد و غبار، گریس و سایر ذرات خارجی است که ممکن است بر روی انواع پروفیل آلومینیومی ما وجود داشته باشد. از این طریق، تکنسین می تواند چسبندگی رنگ پودری خوبی را تضمین کند و خدمات رنگ پودری  با کیفیت بهتر و بدون ایجاد پوسته پوسته شدگی انجام می شود.

پاچش رنگ

رنگ های پودری از طریق یک تفنگ اسپری الکترواستاتیک اتوماتیک اسپری بر روی ورق آلومینیوم و یا پروفیل اسپری میشود. بار مثبت باعث می شود تا پیوند پودر با پروفیل برقی را ایجاد نماید.پس از اسپری رنگ پروفیل‌ها بصورت پیوسته درون یک کوره بزرگ پخت قرار میگیرند.

بعد از پخت

بعد از خروج مرحله پخت پروفیل الومینیوم از کوره در نهایت در مسیر میز بسته‌بندی امکان کنترل استاندارد های آلومینیوم و بازبینی کیفیت رنگ و انجام تست‌های کنترلی میسر می‌شود. وردر آخر پس از خنک شدن، یک پوشش صاف و سخت بر روی ورق آلومینیوم و یا پروفیل مشاهده خواهد شد.

مزایای خدمات رنگ پودری

 1. طیف گسترده ای از انواع بافت ها چرمی، سمباده ای، متالیک و رنگ های متنوع را به شما می دهد.
 2. با محیط زیست دوستانه تر از رنگ مایع رفتار می کند و به نوعی صنعت سبز در این حیطه می تواند باشد.
 3. پوشش پودری ضخیم است و به آلومینیوم می چسبد، بنابراین به راحتی تراشیده شده یا لایه برداری نمی شود.

آیا خدمات رنگ پودری سازگار با محیط زیست است؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که ممکن است پوشش پودری را نسبت به رنگ مایع ارجح تر نماید این است که در پروسه خط رنگ پودری الکترواستاتیک هیچ حلال یا VOC(ترکیبات ارگانیک فرار) جهت پاشش رنگ به کار نمی رود. این بدان معنی است که در هنگام پاشش هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود.برخلاف رنگ مرطوب، ضایعات حاصل از پوشش پودر خطرناک نیست. همچنین این فرایند زباله زیادی تولید نمی کند.

خدمات انادایز یا رنگ پودری ؟

در مقایسه با آندایزینگ، پوشش پودری طیف گسترده ای از رنگ ها را به شما ارائه خواهد کرد.
شما همان ظاهر آلومینیومی را که با آنودایزینگ آلومینیوم به دست می آورید را دریافت نخواهید کرد بلکه می توانید آرایه ای از رنگهای روشن، زیبا و یا بافتهای منحصر به فرد را توسط خدمات رنگ پودری بدست آورید. حتی می توانید با این روش پنجره یا درب آلومینیومی طرح چوب سفارش دهید و از زیبایی نمای پنجره دوجداره و یا درب خود به رنگ های طبیعت و دلخواهتان لذت ببرید.

با ما در تماس باشید
ثبت سفارش
طراحی سایت الهام شعبانی