system Curtain Wall

کرتین وال

phk50

 ویژگی های نمای کرتن وال (Curtain Wall)

 1. ضخامت شیشه بین 18 تا24 میلی متر
 2. گزینه ای بسیار مناسب برای کاربرد در ساختمان های بلند و مدرن تمام شیشه به لحاظ مسئله سازه در ارتفاع
 3. قابلیت نصب به صورت بیرون بازشو و داخل بازشو
 4. آب بندی و هوابندی مناسب ، ضریب استحکام بالا و بدون به کارگیری از پیج و پرچ در هنگام نصب
 5.  ایجاد سطوح شیشه ای گسترده با کم ترین خطوط اتصال قابل مشاهده
 6.  استفاده از اتصالات کلیپسی
 7.  انعطاف پذیری ویژه در برابر تنش های زلزله و نشست های احتمالی ساختمان به علت داشتن خاصیت self-support (خودایستا).
 8.  بدون نیاز به شبکه بندی و زیر سازی نما . در این سیستم پروفیل های آلومینیوم توسط صفحه ای که با پیچ های لوبیایی درون آن رگلاژ شده است به ساختمان وصل میگردد.
 9.  قابلیت نصب ورق آلومینیوم کامپوزیت
 • امکان اجرای طیف های گوناگون رنگ شامل پادرکوتینگ ،آندایزینگ و طرح چوب
 • امکان تفکیک رنگ نمای داخلی از نمای خارجی
 • سبکی ساختار و کاهش بار مرده ساختمان
 • هوابندی کامل با استفاده از نوار های EPDM

انواع نمای شیشه ای کرتین وال بازشو

phk50baz

سیستم کرتن وال (Curtain Wall)

يك سیستم پوشش بیرونی ساختمان است. در صورت استفاده از شیشه، می‌توان از نور طبیعی روز در تمام طبقات ساختمان بهره برد. نمای Curtain Wall به جز وزن خود، هیچ بار مرده‌ای از سازه را حمل نمی‌کند. این نوع سیستم، نيروي افقی باد (اعمال شده بر خود) را به‌وسیله اتصالات واسط، به سازه منتقل می‌کند. Curtain Wall برای حفاظت در برابر آب و هوای بیرون، نوسانات ناشی از نيروي باد، نیروی زمین لرزه و نیروی حاصل از بار مرده خود دیوار طراحی می‌گردد.
نمونه‌هاي اوليه Curtain Wall از فولاد ساخته مي‌شدند، اما امروزه در بيشتر موارد از پروفيلهاي آلومينيوم توليد شده به روش اكستروژن استفاده مي‌شود. در حد فاصل پروفيلهاي آلومينيوم، معمولا شيشه نصب مي‌شود كه ظاهري زيبا را براي ساختمان فراهم مي‌كند و فوايدي از جمله امكان استفاده بهينه از نور خورشيد را نيز به همراه دارد.
علاوه بر شيشه، روكشهاي سنگ ، پنلهاي فلزي، كركره ، پنجره‌هاي چندجهته يا دريچه‌هاي تهويه نيز مي‌توانند در فضاي بين پروفيلها به كار گرفته شوند.

مزاياي مهم نمای کرتین وال

Curtain Wall آلومينيومي مي‌تواند در تركيب با درها و پنجره‌هاي آلومينيومي به كار گرفته شود كه اين امر سبب انعطاف‌پذيري بالاي آن در برآوردن اهداف طراحي بنا مي‌گردد.
كارايي بالاي نماهاي ساختاري و پنجره‌هاي جديد، امكان افزايش عایق گرمايي و آكوستيك را هم‌زمان با كاهش نياز به نگهداري دوره‌‌اي فراهم مي‌آورد. ايمني و ضريب امنيتي بالا همراه با محافظت فضاي خارجی در برابر عوامل آب و هوايي وطبيعي را با هزينه‌اي قابل قبول ممكن مي‌سازد.
به كارگيري Curtain Wall ، جذابيت زيبايي‌شناختي بنا را افزايش داده و محيط كار بهتري را فراهم مي كند. استفاده از اتصالات تقويت شده سبب كاهش هزينه‌هاي نگهداري در آينده خواهد شد.
Curtain Wall امكان به كارگيري نوآوري را براي معماران به ارمغان مي‌آورد. اجرا و نصب Curtain Wall به دليل استفاده از روش نصب منحصر به فرد سوراخ كليد (key way)بسيار به سرعت انجام مي‌گيرد.
اين سيستم را مي‌توان با روش نصب سنتي Spigot (شيرفلكه‌اي) كه بيشتر نصابها با آن آشنايي دارند نيز اجرا كرد.