خط رنگ پودری الکترواستاتیک

سیستم رنگ پودری الکترواستاتیک یک پوشش بدون درز است که برروی اشکال پیچیده و با پوشش ۳۶۰ درجه برای قطعات دو و سه بعدی استفاده می شود. خط رنگ پودری الکترواستاتیک برای قطعات کوچک، پوشش های دو طرفه با واحد چرخش اتوماتیک ازجمله سیستم های حمل و نقل استفاده می شوند. دستگاه خط رنگ پودری الکترواستاتیک مجهز به اسلحه عمودی و ژنراتورهای با ولتاژ بالا هستند. رنگ های پودری غیر سمی از خالی از هرنوع فلزات سنگین و حلال هستند بنابراین امکان بازیافت کامل آنها وجود دارد. پس از رنگ کردن جسم فلزی گرم می شود تا پودر در یک حرکت یکنواخت ذوب شود و سپس سرد می شود تا یک پوشش سخت را ایجاد کند. روکش های پودری با دوام بالا حتی در سخت ترین شرایط نیز مقاومت خوبی داشته و در عین حال، رنگ، بافت اصلی و برق و جلوه خود را حفظ می کند. حتی اگر در معرض باد و باران و یا شستشوی فراوان قرار گیرد.

 1. واحد آزمایشگاه
 2. واحد فنی مهندسی
 3. واحد آموزش برون و درون سازمانی
 4. واحد تضمین کیفییت
 5. واحد کنترل کیفیت
 6. نظام آراستگی محیط کار ۵S

خط رنگ پودری

کارخانه آلومینیوم پیمان دارای خط رنگ پودری می تواند اثر مثبتی برروی دوام و ماندگاری پروفیل ها و پانل های آلومینیوم بگذارد. عملیات روکش پوشش پودری آلومینیوم روش برای محافظت از سطح پروفیل های آلومینیوم با لایه ای از رنگ پودری انجام می شود. در مرحله نخست پروفیل ها و سطوح آلومینیوم کاملا تمیز شده بدون اینکه هیچگونه زائده، چربی و گرد و غبار برروی آنها وجود داشته باشد سپس یک لایه رنگ پودری برروی آن پوشیده شده و در معرض حرارت قرار می گیرند. این روش بهترین نوع رنگکاری آلومینیوم است چراکه به مرور زمان با قرار گرفتن در معرض حرارت و یا حلال ها از بین نمی رود. رنگ کاملا به سطح آلومینیوم توسط نیروی الکترومغناطیس می چسبد تا زمانی که در کوره قرار گرفته و ذوب شود. به این ترتیب کاملا با آلومینیوم ادغام می شود.

خط رنگ الکترواستاتیک

روکش الکترواستاتیک یک فرایند ساخت است که از ذرات بارشی استفاده می شود تا کارایی بیشتری با قطعه داشته باشد. رنگ به صورت ذرات پودری یا مایع اتمی شده، در ابتدا با استفاده از روش های اسپری معمولی به قطعه آلومینیومی پاشیده می شود. علاوه بر این در فرایند پوشش الکترواستاتیک، بخش های رسانا الکتریکی را درون مخزن رنگ غوطه ور می کند که از این طریق به صورت الکترواستاتیک شارژ شده و پیوند یونی بین رنگ و فلز برقرار می شود. این پوشش رنگ به طور مستقیم متناسب با مدت زمانی که قطعات در مخزن باقی مانده اند و مدت زمان شارژ آن همچنان فعال است. پس از پاشش رنگ سطح فلز را شستشو دهید تا رنگ های باقیمانده که پیوستگی یونی را برقرار نکرده اند را از بین ببرید. برای رنگ کردن محصولات فلزی در حجم انبوه می توان از از اسپری رنگ خودکار استفاده کرد. سرعت دقت و صرفه جویی در رنگ ازجمله مزایای استفاده از اسپری رنگ است. مخصوصلا برای سیستم های اسپری خطی برای محصولاتی که برروی یک تسمه یا نقاله صاف قرار گرفته اند و سپس به سیستم اسپری خطی منتقل می شوند. مواد متشکل از قطعات خطی هستند که معمولا کمتر از ۳۰ سانتی متر عرض دارند. قاب های پنجره، تخته پایه، برای روکش و هر ماده دیگری که طراحی ساده و کشیده دارد می توان از این روش استفاده کرد.

چگونگی فرآیند رنگ پودری

خدمات رنگ پودری  به فرآیند پاشش رنگ با شارژ الکترواستاتیک (به شکل پودر) بر روی پروفیل آلومینیوم مورد نظر است. برخلاف رنگ مایع، پوشش پودری نیازی به حلال ندارد. بنابراین بسیار مهم است که سطح هر پروفیل آلومینیوم به درستی از قبل آماده شود، بنابراین خط رنگ پودری الکترواستاتیک را می توان طی مراحلی به شرح زیر انجام داد:

 • مرحله آماده سازی

 • پاچش رنگ

 • مرحله پخت

ارجحیت انتخاب نوع پوشش در چیست؟

پولیشینگ آلومینیوم، آنادایزینگ آلومینیوم و خط رنگ پودری الکترواستاتیک هریک مزایای منحصر به فرد خود را دارند. بنابراین، کدام یک را باید برای پروژه ی خود انتخاب کنید؟ و چرا ممکن است یکی دیگر را در نظر بگیرید؟ معیار و ملاکها در انتخاب هریک از شیوه ها و ارجحیت یکی بر دیگری در چیست؟

هنگامی که تصمیم به اتمام کار برای تولید پروفیل های آلومینیومی خود دارید، طبیعی است که گزینه های مختلفی را در نظر بگیرید.ما در این مقاله در مورد خدمات رنگ پودری و خط رنگ پودری الکترواستاتیک صحبت خواهیم کرد.

مشاوره رایگان
با کارشناسان مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان
هم اکنون تماس بگیرید

مرحله آماده سازی

فرآیند آماده سازی پیش از انجام کار شامل از بین بردن گرد و غبار، گریس و سایر ذرات خارجی است که ممکن است بر روی انواع پروفیل آلومینیومی ما وجود داشته باشد. از این طریق، تکنسین می تواند چسبندگی رنگ پودری خوبی را تضمین کند و خدمات رنگ پودری  با کیفیت بهتر و بدون ایجاد پوسته پوسته شدگی انجام می شود.

پاچش رنگ

رنگ های پودری از طریق یک تفنگ اسپری الکترواستاتیک اتوماتیک اسپری بر روی ورق آلومینیوم و یا پروفیل اسپری میشود. بار مثبت باعث می شود تا پیوند پودر با پروفیل برقی را ایجاد نماید.پس از اسپری رنگ پروفیل‌ها بصورت پیوسته درون یک کوره بزرگ پخت قرار میگیرند.

بعد از پخت

بعد از خروج مرحله پخت پروفیل الومینیوم از کوره در نهایت در مسیر میز بسته‌بندی امکان کنترل استاندارد های آلومینیوم و بازبینی کیفیت رنگ و انجام تست‌های کنترلی میسر می‌شود. وردر آخر پس از خنک شدن، یک پوشش صاف و سخت بر روی ورق آلومینیوم و یا پروفیل مشاهده خواهد شد.

مزایای خدمات رنگ پودری

 1. طیف گسترده ای از انواع بافت ها چرمی، سمباده ای، متالیک و رنگ های متنوع را به شما می دهد.
 2. با محیط زیست دوستانه تر از رنگ مایع رفتار می کند و به نوعی صنعت سبز در این حیطه می تواند باشد.
 3. پوشش پودری ضخیم است و به آلومینیوم می چسبد، بنابراین به راحتی تراشیده شده یا لایه برداری نمی شود.

آیا خدمات رنگ پودری سازگار با محیط زیست است؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که ممکن است پوشش پودری را نسبت به رنگ مایع ارجح تر نماید این است که در پروسه خط رنگ پودری الکترواستاتیک هیچ حلال یا VOC(ترکیبات ارگانیک فرار) جهت پاشش رنگ به کار نمی رود. این بدان معنی است که در هنگام پاشش هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود.برخلاف رنگ مرطوب، ضایعات حاصل از پوشش پودر خطرناک نیست. همچنین این فرایند زباله زیادی تولید نمی کند.

خدمات انادایز یا رنگ پودری ؟

در مقایسه با آندایزینگ، پوشش پودری طیف گسترده ای از رنگ ها را به شما ارائه خواهد کرد.
شما همان ظاهر آلومینیومی را که با آنودایزینگ آلومینیوم به دست می آورید را دریافت نخواهید کرد بلکه می توانید آرایه ای از رنگهای روشن، زیبا و یا بافتهای منحصر به فرد را توسط خدمات رنگ پودری بدست آورید. حتی می توانید با این روش پنجره یا درب آلومینیومی طرح چوب سفارش دهید و از زیبایی نمای پنجره دوجداره و یا درب خود به رنگ های طبیعت و دلخواهتان لذت ببرید.

با ما در تماس باشید
ثبت سفارش