ورق پانچ متال

ورق پانچ متال چیست و چه کاربردی دارد؟ ورق پانچ متال با بهترین قیمت و کیفیت در کارخانه صنعتی آلومینیوم پیمان

فهرست مطالب

ورق پانچ متال با بهترین قیمت و کیفیت در کارخانه صنعتی آلومینیوم پیمان از متداول ترین ورق های فولادی و آلومینیومی است که در اندازه های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد. این ورق ها به دلیل شکل ظاهری منحصر به فردی که دارند میتوانند به عنوان نمای ساختمانی قرار بگیرند و تاثیر بسزایی در افزایش زیبایی آن داشته باشند. همان طور که در تصویر شاهد هستید، نمای این صفحات به صورت فلزهایی سوراخ دار میباشد که دارای حس و حالی مدرن و به روز میباشد. میزان محبوبیت این نماهای عصر مدرن به قدری بالا رفته است که می توان نمونه های بسیاری از آنان را در سطح شهر مشاهده نمود. بسیاری از ادارات و ساختمان های تجاری بزرگ یا موسسات فرهنگی و آموزشی استفاده از ورق های پانچ را به عنوان نمای ساختمانی خود پذیرفته و قرار داده اند.

مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت هایی میباشد که در طی 40 سال فعالیت مستمر محصولاتی ماندگار و با کیفیت و استاندارد جهانی را برای متقاضیان فراهم نموده است. ورق های پانچ متال این مجموعه نیز به مانند سایر محصولات این مجتمع دارای بالاترین استانداردهای کیفی تولید میباشند.

ورق پانچ متال و نمای پانچ متال با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا در کارخانه آلومینیوم پیمان تولید کننده و توزیع کننده آلومینیوم و درب و پنجره قابل سفارش می باشد.

ورق پانچ متال چیستتعریف

در زبان انگلیسی پانچ به معنای حفر کردن و سوراخ کردن به کار میرود و ورق پانچ متال به صفحه ای گفته میشوند از جنس فلز که توسط دستگاه های مخصوص سوراخ میشود. این سوراخ های حفر شده بر بدنه صفحه مطابق الگوهایی از پیش تعیین شده ایجاد میشوند و دارای نظم و نظام خاصی میباشند.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص ورق های پانچ متال شکل حفره ایجاد شده میباشد. از آن جهت که سوراخ های ایجاد شده توسط دستگاه های مکانیزه شکل می گیرند، امکان انتخاب طرح نیز در آنها وجود دارد. بدین ترتیب امروزه شاهد ورق های پانچ شده در اشکال گرد، مربع و چند ضلعی هستیم.

به طور معمول از فلز آلومینیوم بیشتر از سایر فلزات به عنوان ورق پانچ استفاده میشود. این انتخاب به دلیل ویژگی های ذاتی فلز آلومینیوم میباشد که آن را به متریالی مناسب تر برای ساختمان ها تبدیل مینماید.

نمایی مدرن با ورق پانچ متال

همان طور که در ابتدای متن ذکر شد، ورق های پانچ متال به دلیل شکل ظاهری منحصر به فردی که دارند می توانند نمایی بسیار مدرن و جذاب را برای ساختمان ها شکل دهند. یکی از مهم ترین ویژگی های کاربردی ورق های پانچ امکان اجرای آن در انواع اقلیم های آب و هوایی و شرایط جوی میباشد. استفاده از فلز آلومینیوم به عنوان متریال اصلی این امکان را به افراد میدهد تا از عایق پذیری مناسبی در برابر گرما و سرما برخوردار باشند. بدین ترتیب افراد میتوانند بدون هیچ گونه نگرانی از ورق های پانچ استفاده نمایند.

امروزه در بسیاری از مراکز اداری، تجاری و تفریحی لوکس از ورق پانچ متال بر روی مصالح ساختمانی دیگری مانند سرامیک، شیشه، سنگ و غیره استفاده میشود. این نماها علاوه بر آن که باعث افزایش زیبایی در آن فضا می شوند، دارای استقامت و مقاومت بالایی نیز می باشد. ورق های پانچ متال مجتمع پیمان دارای طول عمری طولانی است و با حفظ کیفیت خود در گذر زمان به یک سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل میشود.

نمایی مدرن با ورق پانچ متالکاربرد

همان طور که گفته شد امروزه امکان استفاده از پانچ متال در اقلیم هایی با شرایط آب و هوایی متفاوت فراهم شده است. طراحی های متفاوتی که در بدنه این ورق ها موجود است به خوبی توانسته است رضایت سلایق گوناگون را بدست آورد. مجتمع آلومینیومی پیمان دارای طیف گسترده ای از طراحی و نمونه های ورق های پانچ متال میباشد که از الگوهای متفاوتی بهره مند هستند.
ورق های پانچ متال دارای نمایی بسیار جذاب و گیرا هستند. این محصولات توانسته اند به عنوان یکی از مهم ترین مولفه های ساختمان های مدرن خودشان را نشان دهند و به کار گرفته شوند. ورق پانچ متال میتواند به عنوان دیواره ای خارجی برای ساختمان یا به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال در بسیاری از ساختمان های مدرن امروزی در بخش های متفاوتی از جمله پله، سقف، دیوار، درب، پارتیشن و سطح کفی زمین، سقف آسانسور و حفاظ محوطه از ورق های پانچ به عنوان مصالح تزئینی جذاب استفاده میشود.

ورق پانچ متال و نمای پانچ متال با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا در کارخانه آلومینیوم پیمان تولید کننده و توزیع کننده آلومینیوم و درب و پنجره قابل سفارش می باشد.

انواع ورق پانچ متال

ورق های پانچ متال دارای اشکال حفر شده گوناگونی می باشند که برای مصارف مختلف استفاده می شوند. با این حال این ورق ها دارای 4 طرح کلی میباشند که در ادامه به معرفی آنان می پردازیم:

  1. ورق پانچ طرح گرد: پر طرفدارترین نوع ورق پانچ متال طرح گرد آن میباشد. این ورق های آلومینیومی دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی می باشد و در موقعیت های بی شماری قابل استفاده هستند.
  2. ورق پانچ طرح مربع: طرح های مربعی پانچ متال بسیار چشم نواز هستند. این صفحات دارای مقاومت و استحکام بالایی می باشد و می توانند در اجراهای مشکل مورد استفاده قرار بگیرند.
  3. ورق پانچ طرح شکاف دار: این نمونه از ورق ها را بیشتر با طرح مستطیلی و بیضی می شناسند. بیشترین کاربرد این نمونه از ورق های پانچ در دریچه ها، فیلترها، پنجره ها و غیره میباشد.
  4. ورق پانچ طرح تزئینی: جذاب ترین ورق، نوع تزئینی آن میباشد. این صفحات میتوانند به عنوان پارتیشن یا همان دیواره های جداساز مورد استفاده واقع شوند. هرچند در بسیاری از دکوراسیون های داخلی نیز از این صفحات به عنوان دیوار کوب تزئینی استفاده میشود. این صفحات دارای نقش و نگارهایی متفاوت از طرح های پیشین می باشد و به همین خاطر روش تولید و اجرای آن ها کمی متفاوت از سایرین است.

انواع ورق پانچ متالمزایای ورق پانچ متال

ورق پانچ متل مجتمع پیمان از ویژگی و مزایای بسیاری برخوردار است که آن را به محصول مورد نیاز ساختمان ها تبدیل کرده است. یکی از مهم ترین مزایای این محصولات استقامت و مقاومت آن ها میباشد. از آن جایی که در بسیاری از اوقات ورق های پانچ متال در نمای ساختمان قرار می گیرند، بسیار حیاتی است که در برابر شرایط آب و هوایی، باد و طوفان، برف و باران، آلودگی و غیره عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارند.

یکی دیگر از مزایای این محصولات وزن سبک آن ها میباشد. سبک وزن بودن ورق پانچ سبب میشود تا امکان جابجایی و نصب آن در کوتاه ترین زمان ممکن میسر شود و افراد زمان زیادی را به انتظار سپری نکنند. در ضمن ساختار این محصولات به گونه ای میباشد که میتوانند به آسانی بر روی مصالح دیگر نیز نصب گردند و آسیبی به آنان وارد نکنند.

ورق پانچ متال در برابر گرما و سرما عایق پذیر است. بدین ترتیب با نصب این سازه ها شاهد جلوگیری از اتلاف دما و صرفه جویی در مصرف انرژی خواهیم شد. این محصولات میتوانند در تابستان و زمستان فضای مناسبی را برای صاحبان خود ایجاد کنند.

  • نظافت و نگهداری آسان
  • عایق صوتی بودن
  • جلوگیری از ورود نور شدید
  • دوام بالا
  • ایجاد تهویه مناسب
  • زیبایی و جذابیت گیرا و منحصر به فرد

از دیگر مواردی می باشد که در محبوبیت این محصولات تاثیر گذاشته اند.

رنگ آمیزی در ورق پانچ متال

یکی از موارد قابل تحسین در خصوص ورق پانچ متال محدود نبودن شرایط رنگ آمیزی آن میباشد. این مصالح فلزی نما دارای هیچ محدودیت رنگی نمی باشند تا افراد بتوانند ورق پانچ خود را مطابق رنگ سلیقه شان انتخاب کنند. این ویژگی موجب میشود تا طراحان و معماران به آسانی به اجرای ایده و طرح های خود بپردازند.

ورق پانچ متال و نمای پانچ متال با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بالا در کارخانه آلومینیوم پیمان تولید کننده و توزیع کننده آلومینیوم و درب و پنجره قابل سفارش می باشد.

سوالات متداول ورق پانچ متال

پانچ ورق فلزی یک فرآیند برش است که در آن مواد با اعمال نیروی برشی کافی از یک قطعه ورق فلز جدا می شود. پانچ CNC را می توان برای ایجاد سوراخ ها و برش هایی با اشکال و اندازه های مختلف استفاده کرد. مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان با استفاده از به روز ترین ابزار، پانچ CNC را انجام داده و نمای جدید، جذاب و مدرنی را به سازه‎های شما می‎بخشد.

ورق پانچ متال چه مشخصاتی دارد؟

این ورق‌ها به دلیل شکل ظاهری منحصر به فردی که دارند، می ‌توانند به عنوان نمای ساختمانی قرار بگیرند و تاثیر بسزایی در افزایش زیبایی آن داشته باشند. نمای ظاهری این صفحات به صورت فلزهایی سوراخ دار است که حس و حالی مدرن و بروز جهانی را به ساختمان می‌دهد.

ورق پانچ متال چه مزایا و معایبی دارد؟

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی ورق‌های پانچ امکان اجرای آن در انواع اقلیم‌های آب و هوایی و شرایط جوی می‌باشد. استفاده از فلز آلومینیوم به عنوان متریال اصلی این امکان را به افراد می‌دهد تا از عایق پذیری مناسبی در برابر گرما و سرما برخوردار باشند. این نماها علاوه بر آن که باعث افزایش زیبایی در ساختمان می‌شوند، دارای استقامت و مقاومت بالایی نیز هستند. ورق‌های پانچ متال مجتمع پیمان دارای طول عمری طولانی است و با حفظ کیفیت خود در گذر زمان به یک سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل می‌شود.

نحوه نصب ورق پانچ متال چگونه است؟

جهت اجرای نمای پانچ متال، ابتدا باید زیر سازی فلزی روی ساختمان اعمال شود. پس از آن، سه راه پیش رو خواهید داشت. در روش اول، ورق‌ها با پیچ گالوانیزه بر روی زیرسازی فلزی بسته می‌شود. در روش دوم، ورق‌های پانچ از لبه‌ها خم می‌گردد. این خم‌ها استقامت ورق‌ها را بیشتر می‌کند. در روش سوم میتوان بیرون زدگی نما را با اکسسورهای مختلف مانند براکت متصل کرد. آلومینیوم پیمان با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات، امنیت را به منزل شما می‌آورد.

عوامل موثر بر قیمت ورق پانچ متال چیست؟

تعیین قیمت بر روی فرآیند ورق پانچ متال به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مهم ترین این موارد قیمت فلز آلومینیوم و تورم بازار است. از عوامل موثر دیگر در قیمت گذاری میتوان به نوع طرح خواسته شده، اندازه و ابعاد ورق فلزی، ضخامت حفره ایجاد شده و نوع سوراخ کاری اشاره کرد.

4/5 - (1 امتیاز)
شرکت دیجیتال مارکتینگ لوتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک‌گذاری:
مشاوره رایگان
×
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat
2 +
مشاوره رایگان
×
2 +