خمکاری ورق آلومینیوم

خمکاری ورق آلومینیوم با بهترین قیمت

فهرست مطالب

خمکاری ورق آلومینیوم و همه خدمات لوله و پروفیل با عالی ترین قیمت در آلومینیوم پیمان انجام میشود. خمکاری ورق آلومینیوم در واقع به فرایند تغییر شکل ورق از طریق فشار شناخته می شود. بطور کلی در بسیاری از سازه های آلومینیومی بخصوص در نمای آلومینیومی ساختمانها استفاده از ورق آلومینیوم خم شده کاربرد بسیار دارد. خم شدن یکی از متداول‌ترین عملیات ساخت ورق فلز است. در این حالت می توان ورق را تا کرده و لبه های آن را فرم داد و آنها را زاویه دار کرد. این کار از طریق اعمال نیرو بر روی قطعه انجام می‌شود. بطور کلی آلومینیوم فلزی با دوام است که به دلیل سبکی از نظر وزنی فشار کمی بر ساختمان وارد می کند. علاوه براین، آلومینیوم بسیار محکم و مقاوم در برابر خوردگی و اکسید است. کار با آن آسان و رسانای خوبی برای گرما و برق است.

خمکاری ورق آلومینیوم خدمات تخصصی با قیمت و کیفیت مناسب ویژه مناسب در مجتمع صنعتی الومینیوم پیمان برای ساخت انواع قطعات و محصولات الومینیومی می باشد.

روش خمکاری ورق پروفیل آلومینیوم

روش‌های مختلفی برای خمش وجود دارد. هرکدام مزایای خاص خود را دارند. روش‌های ساده برای ورق‌های نازک تر و قابل انعطاف انجام می شود که برای رسیدن به نتیجه به ابزار کمتری نیاز دارند.

روش های خمکاری ورق آلومینیوم

خمکاری وی (V) شکل

خمکاری با استفاده از دستگاه پانچ و قالب یکی از متداولترین روش ها است. به این روش press break نیز گفته می شود. این روش دارای سه زیر گروه است روش خمکاری کفی و سه نقطه ای،‌روش هوایی و حلقه زنی یا ضرب سکه از جمله آنها است. منگنه ورق فلز را بر روی سطح قالب تحت فشار قرار می دهد،‌ بنابراین زاویه قالب و میزان فشار زاویه خمش را تعیین می کند.

خمکاری با پرس پرک

در خمکاری ورق آلومینیوم و شکل گیری ورق با پرس پرک معمولا ورق یا شیت باید بر تنش های کششی و تنش های فشاری غلبه کند. هنگام خم شدن، تنش های باقیمانده باعث می شود که مواد به سمت موقعیت اصلی خود برگردند. بنابراین ورق باید بیش از حد خم شود تا زاویه خمش مناسب حاصل شود. شعاع خم شدن ورق ها بستگی به قالب های استفاده شده، خصوصیات آلیاژ آلومینیوم و ضخامت آن دارد.

خم شدن رولی یا رول فرمی

این روش یکی از بهترین و ظریف ترین روش های خمکاری آلومینیوم است که با استفاده از یک رول از جنس یورتان یا لاستیک، قطعه را شکل می دهد. این روش خمکاری بدون هیچ زاویه ای و به شکل U می باشد که برای ورق های از قبل رنگ شده یا حساس بسیار مناسب است. استفاده از منگنه مخصوص به نام خط کش شعاع یا نواحی ساکن در خمش ها باعث می شود که در مرحله فلز خم شده و شکل بگیرد. در فلنج هایی که از نظر شکل نامنظم هستند نیز عملکرد خوبی ندارد.

همراه با فرایند برش و قالب ریزی، خمش ورق بر روی سطوح فلزی برای بدست آوردن محصولات و آماده کردن قطعات استفاده می شود و می تواند در سطوح مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. خم شدن یک ورق آلومینیوم به لطف ویژگی های شناخته شده ای که دارد یکی از ساده ترین فرایندها است. نرمی، چکش خواری و سبک بودن باعث خم شدن بدون خطر شکستن و یا ایجاد ترک می شود.

خم شدن رولی

مزایا و معایب خمکاری پروفیل آلومینیوم

خم شدن هنگامی که برای مقادیر کم تا متوسط استفاده شود، تقریبا مناسب و مقرون به صرفه است. قطعات در خمکاری معمولا سبک و دارای انعطاف خوبی هستند. یک نقطه ضعف در این روش که می توان به آن اشاره کرد این است که برخی انواع فرایندها در خم کاری ورق آلومینیوم می تواند در نتیجه نهایی اثرگذار باشد. تفاوت در برگشت ورق بر زاویه خمش اثر می گذارد. بطور کلی هر خمش با یک تنظیم مطابقت دارد. تعداد نسبتا زیاد تنظیمات و تغییرات هندسی در هنگام خم شدن برآورد تحمل ورق و خطاهای خمشی پیش بینی نتیجه نهایی را گاه دشوار می سازد.

خمکاری ورق آلومینیوم خدمات تخصصی با قیمت و کیفیت مناسب ویژه مناسب در مجتمع صنعتی الومینیوم پیمان برای ساخت انواع قطعات و محصولات الومینیومی می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)
شرکت دیجیتال مارکتینگ لوتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک‌گذاری:
مشاوره رایگان
×
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat
ارسال پیام در واتساپ Whatsapp chat
2 +