خدمات پانچ ورق آلومینیوم

پانچ CNC با کنترل عددی رایانه ای (CNC) میباشد. خدمات پانچ یک فرآیند ساخت ورق فلز است که توسط دستگاه های  انجام می شود همچنین دستگاه پانچ CNC اساساً برای جابجایی ورق فلز در جهت x و y برنامه ریزی شده است تا با قرار دادن دقیق ورق آلومینیوم در زیر دستگاه پانچ آماده سوراخ یا فرم شود.

خدمات پانچ ورق

برخی پردازشها باعث افزایش کارایی و همچنین زیبایی محصولات می شود انجام خدمات پانچ ورق آلومینیوم نیز یکی از این موارد است. می توان الگوهای متنوع و نامحدودی از طرح های استاندارد تا طرح های پیچیده و سفارشی را توسط دستگاه پانچ تولید کرد. برای پانچ ورق طراحی و ساخت مدل های متنوع و استاندارد، بالاترین کیفیت پانچ فلز را ارائه می دهد. دستگاه پرس با کنترل توسط رایانه به راحتی می تواند اشکال هندسی را در یک ثانیه برروی ورق آلومینیوم حک کند.

مشاوره رایگان
با کارشناسان مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان
هم اکنون تماس بگیرید

خدمات پانچ cnc در تهران

ترکیب اشکال هندسی در طرح

دامنه پردازش برای بیشتر دستگاههای پانچ CNC از طیف وسیعی از مواد از جمله آهن، آلومینیوم و … از ضخامت ۱ تا ۶ میلی متر است. انتخاب سوراخ می تواند به سادگی یک دایره یا مستطیل به شکل های خاص باشد تا از یک طرح خاص برش خورده استفاده کند. با استفاده از ترکیبی از هندسه های یک تکه و هندسه های با هم تداخل دارند، می توان پنل مشبک دکوراتیو پیچیده را تولید کرد.

برنامه نویسی CNC بر روی پرس پانچ CNC

هدف برنامه نویسی CNC تولید چرخه CAD/CAM به کمک رایانه است. اطلاعات در مورد یک طرح ممکن است با فرمت ۲D مانند پرونده های DXF یا DWG یا یک قالب پرونده سه بعدی ارائه شود. این اطلاعات سپس برای ایجاد فشار دادن ورق آلومینیوم مسطح و اختصاص ابزار دقیق برای ایجاد مؤلفه مورد نظر استفاده می شود. همچنین می توان از این نرم افزار برای ایجاد کارآمدترین چیدمان قطعات از اندازه معینی از ورق آلومینیوم استفاده کرد.

خدمات پانچ CNC

ابزار مختلفی برای پانچ فلز وجود دارد که می توان هر ورق فلزی از جمله ورق های آلومینیوم را به هر شکل و با فواصل دلخواه سوراخ می کند. استفاده از دستگاه CNC برای خدمات پانچ ورق آلومینیوم روشی مقرون به صرفه، دقیق و تکرار پذیر است که اغلب برای پانچ کردن ورق در نمونه های اولیه و یا حجم کم مناسب است. خدمات پانچ CNC به وسیله مجموعه گسترده ای از ابزار پانچ توانایی تولید ورق های پانچ شده در ابعاد وسیع را نیز دارد بدون اینکه از میزان دقت و کیفیت تولید کاسته شود.

خدمات پانچ ورق در تهران

پانچ ورق

پانچ ورق های سفارشی شامل عملیاتی از قبیل خالی کردن، مشت زدن، خم کردن، شکل دهی، برجسته سازی و موارد دیگر است. هر فرایند با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام می شود. استفاده از دستگاه CNC و طراحی توسط نرم افزارهای CAD و CAM دقت لازم را برای پانچ ورق و ساخت قطعات پیچیده را خواهد داشت. مهر زنی ورق فلزی روشی سریع و کارآمد جهت تولید قطعات بادوام و با کیفیت بالا برای صنایع ازجمله سخت افزار، هوافضا، پزشکی، الکترونیک، صنعت روشنایی و… می باشد.

ورق آلومینیوم پانچ شده

ورق آلومینیوم پانچ شده مورد استفاده در سازه های مختلف است. عنصر بصری خیره کننده که به فضای داخلی و خارجی نمایی تازه می بخشد. ورق آلومینیومی پانچ شده گزینه عالی برای انواع طراحی است. و گزینه محبوب با تعداد کاربردهای بی شمار است. طیف گسترده ای از ورق آلومینیوم پانچ شده وجود دارد که کلیه تنظیمات و کاربردهای محبوب را در بر می گیرد. صفحه های تزئینی معمولا از ورق آلومینیومی پانچ شده ساخته می شود. فلز پانچ شده معمولا برای مصارف صنعتی از قبیل محافظ دستگاه یا کفپوش استفاده می شود.

موارد مهم قبل از طراحی

مواردی که باید هنگام طراحی خدمات سی ان سی ورق آلومینیوم خود به خاطر داشته باشید.

فرم های ضخیم شده از ورق فلز با سوراخ های ضبط شده می توانند در هنگام تعویض درج های رشته ای، ذخیره شوند.

فرم های ضخیم شده از ورقهای فلزی می توانند در درجه های رشته ای و هزینه پوشش دادن موضوعات در صورت رنگ آمیزی قطعات، صرفه جویی کنند.

قطر سوراخ در حالت ایده آل نباید از ضخامت متریال ورق فلز در مشت سوراخ كوچك باشد.

نکته

هر چه اجزای بیشتری از پنل نما فلزی تولید شود، خدمات سی ان سی ارزان تر می شوند. بسته های نرم افزاری مدرن می توانند به اتوماسیون این فرآیند برای دستیابی به حداکثر عملکرد از یک صفحه نمایش فلزی خاص کمک کنند. به عنوان یک طراح مؤلفه هایی که خدمات پانچ CNC خواهند شد، نیازی نیست که جزئیات دقیقی از چگونگی دستیابی به این امر بدست آورید اما ممکن است در هنگام طراحی یک مؤلفه که قرار است پانچ ورق آلومینیوم باشد، جزئیات زیر را در ذهن داشته باشید.

کاهش هزینه با ابزار خوشه ایی

از ابزارهای خوشه ای می توان برای کاهش زمان پانچ CNC برای سوراخ های متعدد استفاده کرد و در هزینه های مکرر از ورق آلومینیوم صرفه جویی کرد. این ابزار می توانند باعث شوند در هر دقیقه ۱۰۰۰ سوراخ در ورق ایجاد شود. خدمات سی ان سی می توانند به ویژه در مواقعی که ابزارآلات سوراخ داری مانند مناطق تهویه، مشبک بلندگوها، پانل های LED یا اتصالات نور تولید می شوند، مؤثر باشند.

مشاوره رایگان
با کارشناسان مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان
هم اکنون تماس بگیرید

با ما در تماس باشید
ثبت سفارش