آندایزینگ ورق و پروفیل آلومینیوم

بهترین و ساده ترین راه مبارزه با خوردگی پروفیل و ورق آلومینیوم، آندایزینگ بوده که میتوان ارتباط لایه زیرین الومینیوم را تا اندازه ای با محیط قط کرده و مجب محافظت آلومینیوم شود. لایه آنادایزینگ آلومینیوم به سبب ویژگی های منحصر به فرد از قبیل سختی بالا و سبکی، مقاومت  در برابر خوردگی و سایش، رنگ پذیری، عایق الکتریسیته و همچنین در ساخت  درب و پنجره آلومینیوم و ترمال بریک، اجزای ماشین ها، پنل مشبک دکوراتیو، تولید پروفیل های آلومینیومی استفاده میشود.

افکت های متنوع آنادایزینگ آلومینیوم

لایه آندایزینگ با رنگ های متنوع و افکت های زیبایی نظیر:
براش، پولیش و مات پاسخ گوی نیاز و سلایق مختلف خواهد بود.علاوه بر این ویژگی انادایز ایجاد یک پوشش بسیار منظم و یکنواخت میباشد.

انادایز ورق آلومینیوم

آنودایزینگ آلومینیوم یک فرایند غیرفعال کردن الکترولیتی است که برای افزایش ضخامت لایه اکسید طبیعی روی سطح قطعات فلزی استفاده می شود؛ این فرآیند آنودایزینگ نامیده می شود زیرا قسمتی که تحت این فرایند قرار می گیرد، الکترود آند یک سلول الکترولیتی را تشکیل می دهد. خدمات آنادایزینگ آلومینیوم مقاومت در برابر خوردگی و سایش را افزایش می دهد و طول عمر  ورق آلومینیومی که در فضای باز نصب میشود را بیشتر میکند.

آنادایزینگ

آنادایز کردن یک فرایند الکتروشیمیایی است که سطح آلومینیوم را با ظاهری زیبا، بادوام و مقاوم در برابر خوردگی تبدیل می کند. آلومینیوم گزینه عالی برای آنادایزینگ محسوب می شود. اگرچه سایر فلزات همچون منیزیم و تیتانیوم نیز قابلیت آنادایزینگ را دارند. ساختار اکسید آندی از بستر آلومینیوم سرچشمه گرفته و متشکل از اکسید آلومینیوم است. این اکسید آلومینیومی روی سطح مانند رنگ یا آبکاری اعمال نمی شود بلکه کاملاً با بستر زیرین آلومینیوم یکپارچه شده است، بنابراین نمی تواند تراشیده شود و یا لایه سطحی آن را برداشت. آنودایز کردن با غوطه ور شدن آلومینیوم در یک حمام الکترولیت اسید و عبور جریان الکتریکی از طریق محیط انجام می شود. یک کاتد به قسمت داخلی مخزن آنودایزینگ سوار می شود. آلومینیوم به عنوان یک آند عمل کرده و یون های اکسیژن را از الکترولیت آزاد می کند تا با اتم های آلومینیوم در سطح بخشی که آندی می شود ترکیب شوند. بنابراین آنادایزینگ را می توان اینگونه توصیف کرد که درواقع یک ماده اکسیداسیون بسیار کنترل شده است که هدف آن تقویت یک پدیده طبیعی است.

قیمت آندایزینگ

دوام آنادایزینگ آلومینیوم

آنودایزینگ آلومینیوم باعث تغییر در بافت میکروسکوپی سطح و ساختار بلوری فلز آلومینیوم در نزدیکی سطح می شود. روکش های ضخیم معمولاً متخلخل هستند، بنابراین برای دستیابی به مقاومت در برابر خوردگی اغلب یک فرآیند آب بندی لازم است. به عنوان مثال، سطوح آلومینیوم انادایز سخت تر از آلومینیوم هستند اما مقاومت در برابر سایش کم و متوسط ​​دارند که با افزایش ضخامت یا با استفاده از مواد آب بندی مناسب قابل بهبود می باشند. خدمات آنادایزینگ آلومینیوم به طور کلی بسیار قوی تر و چسبنده تر از اکثر انواع نقاشی و آبکاری فلز هستند.

موارد مورد استفاده

برخی از قطعات هواپیما، نمای فلزی ساختمان و محصولات مصرفی از خدمات آنادایزینگ آلومینیوم استفاده شده اند. آلومینیوم آنودایز شده را می توان در نمای فلزی طرح دار ، آیفن های تصویری، درب یخچال های فریزر، نرده آلومینیومی، پنجره دوجداره آلومینیومی ، قطعات نظامی و بسیاری از محصولات دیگر هم برای مقاومت و هم برای حفظ رنگ دانست.

مقاومت آلیاژ آلومینیوم

قطعات آلیاژ آلومینیوم برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی ضخامت این لایه را انادایز می کنند. مقاومت در برابر خوردگی آلیاژهای آلومینیوم به طور قابل توجهی توسط عناصر آلیاژی خاص یا ناخالصی های خاص کاهش می یابد: مس، آهن و سیلیکون؛ بنابراین آلیاژهای سری ۲۰۰۰-، ۴۰۰۰- و ۶۰۰۰ دارای حساسیت بالایی هستند.

مشاوره رایگان
با کارشناسان مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان
هم اکنون تماس بگیرید

با ما در تماس باشید

ثبت سفارش