آندایزینگ ورق و پروفیل آلومینیوم

بهترین و ساده ترین راه مبارزه با خوردگی پروفیل و ورق آلومینیوم، آندایزینگ بوده که میتوان ارتباط لایه زیرین الومینیوم را تا اندازه ای با محیط قط کرده و مجب محافظت آلومینیوم شود. لایه آنادایزینگ آلومینیوم به سبب ویژگی های منحصر به فرد از قبیل سختی بالا و سبکی، مقاومت  در برابر خوردگی و سایش، رنگ پذیری، عایق الکتریسیته و همچنین در ساخت  درب و پنجره آلومینیوم و ترمال بریک، اجزای ماشین ها، پنل مشبک دکوراتیو، تولید پروفیل های آلومینیومی استفاده میشود.

افکت های متنوع آندایزینگ آلومینیوم

لایه آندایزینگ با رنگ های متنوع و افکت های زیبایی نظیر:
براش، پولیش و مات پاسخ گوی نیاز و سلایق مختلف خواهد بود.علاوه بر این ویژگی انادایز ایجاد یک پوشش بسیار منظم و یکنواخت میباشد.

انادایز ورق آلومینیوم

آندایزینگ آلومینیوم یک فرایند غیرفعال کردن الکترولیتی است که برای افزایش ضخامت لایه اکسید طبیعی روی سطح قطعات فلزی استفاده می شود؛ این فرآیند آنودایزینگ نامیده می شود زیرا قسمتی که تحت این فرایند قرار می گیرد، الکترود آند یک سلول الکترولیتی را تشکیل می دهد. خدمات آنادایزینگ آلومینیوم مقاومت در برابر خوردگی و سایش را افزایش می دهد و طول عمر  ورق آلومینیومی که در فضای باز نصب میشود را بیشتر میکند.

آندایزینگ

آنادایز کردن یک فرایند الکتروشیمیایی است که سطح آلومینیوم را به ظاهری زیبا، بادوام و مقاوم در برابر خوردگی تبدیل می کند. فلز آلومینیوم گزینه عالی برای آندایزینگ محسوب می شود. اکسید آندی برروی سطح آلومینیوم شکل می گیرد. ویژگی بارز اکسید آلومینیومی این است که بر روی سطح مانند رنگ یا آبکاری اعمال نمی شود چرا که لازم است با سطح آلومینیوم واکنش نشان ‌دهد، بنابراین نمی تواند تراشیده شود و یا لایه سطحی آن را برداشت. آنودایز کردن در عمل به معنی غوطه ور نمودن آلومینیوم در یک حمام الکترولیت اسید است که باعث عبور جریان الکتریکی از درون آن می شود. آلومینیوم به عنوان یک آند عمل کرده و یون های اکسیژن را از الکترولیت آزاد می کند تا با اتم های آلومینیوم در سطح بخشی که آندی می شود ترکیب شوند. بنابراین آندایزینگ را می توان اینگونه توصیف کرد که درواقع یک ماده اکسیداسیون بسیار کنترل شده است که هدف آن تقویت یک پدیده طبیعی است.

قیمت آندایزینگ

دوام آندایزینگ آلومینیوم

آندایزینگ آلومینیوم باعث تغییر در بافت میکروسکوپی سطح و ساختار بلوری فلز آلومینیوم در نزدیکی سطح می شود. روکش های ضخیم معمولاً متخلخل هستند، بنابراین برای دستیابی به مقاومت در برابر خوردگی اغلب یک فرآیند آب بندی لازم است. به عنوان مثال، سطوح آلومینیوم انادایز سخت تر از آلومینیوم هستند اما مقاومت در برابر سایش کم و متوسط ​​دارند که با افزایش ضخامت یا با استفاده از مواد آب بندی مناسب قابل بهبود می باشند. خدمات آنادایزینگ آلومینیوم به طور کلی بسیار قوی تر و چسبنده تر از اکثر انواع نقاشی و آبکاری فلز هستند.

موارد مورد استفاده

برخی از قطعات هواپیما، نمای فلزی ساختمان و محصولات مصرفی از خدمات آندایزینگ آلومینیوم استفاده شده اند. آلومینیوم آنودایز شده را می توان در نمای فلزی طرح دار ، آیفن های تصویری، درب یخچال های فریزر، نرده آلومینیومی، پنجره دوجداره آلومینیومی ، قطعات نظامی و بسیاری از محصولات دیگر هم برای مقاومت و هم برای حفظ رنگ دانست.

مقاومت آلیاژ آلومینیوم

قطعات آلیاژ آلومینیوم برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی ضخامت این لایه را انادایز می کنند. مقاومت در برابر خوردگی آلیاژهای آلومینیوم به طور قابل توجهی توسط عناصر آلیاژی خاص یا ناخالصی های خاص کاهش می یابد: مس، آهن و سیلیکون؛ بنابراین آلیاژهای سری ۲۰۰۰-، ۴۰۰۰- و ۶۰۰۰ دارای حساسیت بالایی هستند.

مشاوره رایگان
با کارشناسان مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان
هم اکنون تماس بگیرید

با ما در تماس باشید
ثبت سفارش