تفاوت پنجره آلومینیومی با upvc

یکی از مواردی که باعث تفاوت پنجره آلومینیومی با upvc میشود استفاده از نوارهای  پلی آمید در بین پروفیل های آلومینیوم میباشد. نوارهای پلی آمید عایق حرارتی هستند و تبادل حرارتی بین داخل و خارج منزل را غیر ممکن میکند.

در این مقاله به معرفی یکی از سیستم های پنجره آلومینیومی لولایی به نام PH54 میپردازیم

ویژگی های سیستم  PH54

  1. عرض فریم ۵۴ میلی متر، با توجه به عریض شدن این سیستم استقامت بالا به منظور استفاده از شیشه های سنگینتر.
  2. عملکرد بالا و قابلیت اجرای درب و پنجره به منظور کاربرد های مختلف
  3. امکان نصب شیشه تک جداره و ۲جداره از ضخامت ۶ تا ۳۳ میلی متر
  4. قابلیت نصب توری پلیسه در نمای خارجی پنجره
  5. امکان اجرای طیف های گوناگون رنگ شامل خدمات آنادایزینگ آلومینیوم، خدمات رنگ پودری و طرح چوب
  6. دارای استقامت بالا نسبت به پنجره های U.P.V.C در برابر اشعه آفتاب و عوامل جوی .
  7. هوابندی کامل با استفاده از نوار های EPDM
  8. استفاده از بهترین یراق آلات درب و پنجره آلومینیومی

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc

انواع پنجره‌ها در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این میان، بررسی تفاوت پنجره دو جداره آلومینیومی با upvc سالهاست که رواج دارد. بسیاری از صاحبان خانه برای انتخاب و نصب پنجره های جدید دچار مشکل می شوند. بنابراین بررسی جوانب و تفاوت پنجره دو جداره آلومینیومی و upvc می تواند راه حل مناسبی برای بهترین انتخاب باشد.
پنجره های upvc ازجمله موادی است که به دلیل مقرون به صرفه بودن مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته است. قیمت بسیار پایین و نیاز به نگهداری اندک، باعث شده است که به سرعت در میان سازنده گان ساختمان رواج یابد اما مقاومت بالاتری نسبت به آلومینیوم ندارد. در این میان آلومینیوم نیز فلزی بسیار بادوام و سبک است که طول عمر بالایی دارد و می تواند تا ۵۰ سال دوام داشته باشد. آلومینیوم برخلاف سایر فلزات دچار اکسید و زنگ زدگی ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران زنگ زدگی و یا اکسید شدن پنجره باشید.
راندمان انرژی در پنجره های آلومینیوم و upvc هردو بالا می‌باشد با اینکه آلومینیوم یک فلز کاملا رسانا است اما با استفاده از روش ترمال بریک یا شکست حرارتی می توان مانع هدر رفت انرژی شد.

تفاوت پنجره های دوجداره آلومینیومی با upvc

امنیت در پنجره های آلومینیوم و upvc به طور قابل توجهی از انواع دیگر همچون پنجره های چوبی بالاتر است. با این حال سطح امنیت این نوع پنجره ها نیز بسته به نوع و کیفیت قفل ها متغیر است. بیشترین تفاوت موجود میان پنجره آلومینیومی و upvc در زیبایی ظاهری آنهاست. ظاهر براق پنجره های آلومینیومی و طیف گسترده ای از رنگ های پودری، رنگ های آنادایزینگ طلایی و شامپاینی ظاهری مدرن به فضای ساختمان می بخشد. همچنین امکان طراحی پنجره های با پروفیل های سبکتر و استحکام بالا در پنجره های آلومینیومی وجود دارد و این مزیتی است که پنجره های آلومینیومی نسبت به upvc دارند.

سیستم های مرتبط