پنجره ترمال بریک سیستم PHT-74

مشخصات فنی پنجره ترمال بریک

  1. امکان نصب شیشه تک جداره و شیشه دوجداره از ضخامت ۲۰ تا ۳۲ میلی متر
  2. هوابندی کامل با استفاده از نوار های EPDM
  3. این سیستم از طریق دوخت تیغه های عایق مقاوم از جنس پلی آمید بین قسمت بیرونی و داخلی پروفیل عایق حرارت میشود و تبادل دمای بیرون و داخل ساختمان به حد اقل میرسد.
  4. قابلیت تفکیک رنگ نمای بیرونی از نمای داخلی پنجره
  5. قابلیت نصب توری پلیسه در نمای خارجی پنجره
  6. امکان نصب کرکره داخلی شیشه
  7. یراق فولکس واگنی قابل نصب در این سیستم است

مشاوره رایگان
با کارشناسان مجتمع صنعتی آلومینیوم پیمان
هم اکنون تماس بگیرید

معرفی سیستم پنجره ترمال بریک

امروزه انواع پنجره ترمال بریک با شیشه تک جداره و شیشه دوجداره انتخاب مناسبی برای مانع عبور جریان هوا و همچنین انرژی که از فضای درون ساختمان به خارج می‌گردد خواهند بود. این نوع پنجره ها با استفاده از چند لایه شیشه و پر کردن فضای میان آنها با گازهای بی اثر همچون آرگون یا کریپتون است که مانع انتقال دما از بخش داخلی پنجره به لایه بیرونی آن می‌شود.

تاثیر شیشه های چند جداره

با وجود تمهیداتی که برای جلوگیری از خروج حرارت و انرژی از درون ساختمان انجام می‌شود این نکته حائز اهمیت است که بیش از ۳۰ درصد انرژی منتقل شده از طریق شیشه پنجره میباشد. انواع مختلفی از شیشه ها برای رفع این مشکل طراحی و استفاده می‌شوند که می‌توان به پنجره هایی با شیشه تک جداره، شیشه دوجداره و سه جداره ..اشاره کرد که به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می‌شود.همچنین استحکام  و دوام پروفیل پنجره هم میتواند موثر باشند. این نوع از پروفیل های آلومینیومی نسبت به پنجره چوبی سنتی و پی وی سی مقاومت بالایی در شرایط بد جوی دارند که در ادامه به آن میپردازیم.

ترمال بریک چیست

ترمال بریک به معنی شکست حرارتی است. سیستمی که در درون پنجره های آلومینیومی بکار رفته تا مانع انتقال دما میان بخش درونی و بیرونی پنجره آلومینیومی شود. در اینجاست که، می‌توان با استفاده از پنجره ترمال بریک که نوع جدیدی از پنجره های آلومینیومی میباشند این مشکل را حل کرد. اگر به طراحی فنی سیستم فریم پنجره آلومینیومی نگاه کرده باشید و یا بتوانید نمونه ای از پنجره های آلومینیومی با شکست حرارتی را بررسی کنید می توانید به راحتی ببینید که شکست حرارتی در داخل یک قاب به چه شکل است.
در ساخت پنجره ترمال بریک تیغه های عایق مقاوم بین قسمت بیرونی و داخلی پروفیل آلومینیوم قرار می‌گیرد تا انتقال انرژی میان این دو لایه رسانا کاهش یابد. این شکست حرارتی معمولاً با استفاده از یک نواراز جنس پلی آمید که از استحکام و دوام خوبی برخوردار هستند استفاده می‌شود.

نتیجه ی مثبت از پنجره دوجداره ترمال بریک

نتیجه استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می‌باشد. درصورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره دوجداره تا ۳۸ درصد کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرد و ۳۲ درصد کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرم، همچنین تا ۲۸ درصد کاهش مصرف سوخت .. به این ترتیب، استفاده از پنجره های ترمال بریک یا شکست حرارتی یک راه حل سبز است که علاوه بر زیباسازی ساختمان و امکان برخورداری از ویژگی‌های در و پنجره های مدرن را برای شما فراهم کرده و همچنین، با کاهش مصرف انرژی، هزینه های جاری ساختمان شما را نیز کاهش می‌دهد.

انواع بازشو

پنجره ترمال بریک

سیستم های مرتبط